Przedszkole,  Szkoła

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU 🧩

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Uświadamiamy czym jest autyzm oraz, że osoby autystyczne są wśród nas i tak jak my – czują – a nawet czują bardziej.
Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o osobach z ASD: aby zwrócić uwagę na potrzebę poprawy jakości życia osób w spektrum autyzmu, tak by mogły cieszyć się pełnią życia i czuły się częścią społeczeństwa.
Autyzm to nie choroba, a odmienna ścieżka rozwoju. Autyzm jest różnorodny: to osoby podejmujące pracę, osoby kończące studia, to również osoby niewerbalne, wymagające stałego, codziennego wsparcia.
Nasze przedszkolaki chcąc wyrazić swą solidarność i wsparcie dla osób w spektrum autyzmu tworzyły dziś niebieskie motyle, a także odbyły się zajęcia poruszające tę tematykę.
Jesteśmy tutaj po to by pomagać, wspierać jak i uczyć społeczeństwo akceptacji i poszanowania dla każdego.
WSPIERAMY, ROZUMIEMY, POMAGAMY!