HISTORIA SZKOŁY KATOLICKIEJ W MICHAŁOWIE

michalow-zdjecie-z-lotu-ptakaNasza placówka – szkoła podstawowa z oddziałem przedszkolnym działa już 14 rok, dokładnie od 1 września 2006 roku. Dzięki determinacji rodziców kolejna mała szkółka na Opolszczyźnie uniknęła zamknięcia z przyczyn ekonomicznych. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich z Częstochowy pomogło zainteresowanym losem naszej placówki otworzyć ją od września pod ich kierownictwem. A więc SPSK stał się naszym organem prowadzącym.

Decydenci nie zdają sobie sprawy jakim skarbem na wsi jest szkoła , centrum kultury.
My wiemy i wszyscy rodzice, którzy nas wspierają.

PRZEDSZKOLE

zdjszkolyOd samego początku istnienia w naszej placówce mieści się oddział przedszkolny – pierwsze kilka lat pięciogodzinny, pracujący w ramach jednej grupy zrzeszającej dzieci od 3 do 6 roku życia. Nauczycielkami prowadzącymi grupę przedszkolną były: w latach 2006 – 2008 pani mgr Halina Słowikowska, w roku szkolnym 2008/2009 pani mgr Karolina Łukawiecka (która notabene odeszła od nas do zakonu). Od roku szkolnego 2009/2010 rozszerzyliśmy czas pracy przedszkola do 10 godzin, a w kolejnym roku 2010/2011 przeprowadziliśmy już nabór do dwóch grup – grupy zerowej oraz grupy dzieci młodszych i tak działa nasz oddział przedszkolny do dziś. W oddziale przedszkolnym w ostatnich latach pracowały: mgr Anna Mordal, mgr Anna Kotarska, mgr Dorota Kiecak, lic. Elżbieta Kotowska. Obecnie do kadry nauczycieli przedszkola dołączyli nauczyciele wspomagający i współorganizujący nauczanie dzieci.

Zastrzeżenia do funkcjonowania szkoły w Michałowie - Radio Opole

Szkoła podstawowa pracuje w 8 oddziałach klasowych. Nasi uczniowie traktują szkołę jak drugi dom. W niewielkich zespołach klasowych, w dobrze wyposażonych klasach, wspomagani wysoko wykwalifikowaną kadrą mogą osiągnąć bardzo wiele. Społeczność szkolna aktywnie działa na rzecz środowiska lokalnego, w czym bardzo wspierają nas rodzice. Organizujemy m.in. wspólne przedstawienia świąteczne, kiermasze, uroczystości . Nasi uczniowie nie tylko uczą się , ale biorą aktywny udział w różnych konkursach i zawodach sportowych. Każdy dzień w naszej szkole rozpoczyna się o godz. 8.10 kiedy to wspólnie modlimy się na rozpoczęcie dnia. Jest to świetna okazja do przywitania się z każdym uczniem, wręczenia na forum całej placówki dyplomów za osiągnięcia sportowe, przedmiotowe, konkursowe. Nasza szkolna świetlica zapewnia opiekę dzieciom w godzinach 6:30 – 15.30.

INTEGRACJA

Od roku 2011 „otworzyliśmy” się na dzieci niepełnosprawne. Na samym początku było to dwoje przedszkolaków, a w tej chwili dzieci z różnymi niepełnosprawnościami uczęszczają zarówno do szkoły podstawowej jak i grup przedszkolnych. Dzieci te mają oprócz zajęć edukacyjnych z klasą,  zapewnione zajęcia rewalidacyjne. Co roku poszerzamy ofertę tych zajęć.