Wychownie Fizyczne

Zwolnienie z wf-U ??

„Rodzic powinien uświadomić swojemu dziecku, jak istotny w jego rozwoju jest ruch i aktywność fizyczna. Jednak bardzo często zdarza się, że to właśnie rodzic załatwia swojemu podopiecznemu zwolnienie lub pisze mu usprawiedliwienie.

Dorosłym często wydaje się, że młody człowiek lepiej by spożytkował ten czas, inwestując go w jakieś zajęcia dodatkowe. Myślą, że inwestowanie w fizyczny rozwój dziecka nie przyniesie żadnych pozytywnych skutków, a pchanie go wyłącznie w książki pozwoli mu osiągnąć więcej niż jego rówieśnikom. Są w błędzie, bo ….

zajęcia wychowania fizycznego niosą ze sobą masę zalet.

Aktywność fizyczna | Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży

Braków w rozwoju ruchowym nie da się tak szybko nadrobić, jak np. braków z jednej lub kilku lekcji. Od tego są korepetycje.

Brak ruchu może prowadzić do rosnącej wśród dzieci:

otyłości

wad postawy

układu krążenia.

Aktywność fizyczna pozwala odreagować napięcie, odpocząć psychicznie, a sport uprawiany na świeżym powietrzu dotlenia organizm.

Pakiet ERGO 4 Zdrowie Dziecka

Taki uczeń będzie miał lepsze samopoczucie
i łatwiej będzie przyswajał wiedzę.

Uczestniczenie w zajęciach WF rozwijają młodego człowieka również społecznie, zmuszając go do współpracy z rówieśnikami podczas takich gier jak koszykówka lub siatkówka.

Uczeń dzięki temu nauczy się też akceptować swoje słabości i współpracować z innymi. Sport uczy młodych ludzi współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji, a także godzenia się z porażkami.”

Piramida żywienia 2020 Kolorowanka - Bliss