Przedszkole,  Szkoła,  Wydarzenia

Rekolekcje adwentowe

„Czas to miłość”

M 6, 7, 8 grudnia  w naszej szkole przeżywaliśmy adwentowe dni skupienia.

DZIEŃ 1
„Bóg stwarza miłość”

Dzieci i uczniowie, przypominali sobie podczas pierwszego dnia rekolekcji wiedzę na temat istoty Boga Stwórcy, odkrywali piękno stworzenia świata oraz prawdę, że Bóg jest Miłością i z miłości stworzył świat. W grupach stworzyły prace plastyczne  – STWORZENIE ŚWIATA, dziękując tym samym Panu Bogu za to, że są na świecie.

DZIEŃ 2
„Człowiek najdoskonalszym stworzeniem Boga”

Drugiego dnia utrwalali wiedzę na temat istoty Boga w Trójcy Świętej. Odkryli prawdę, że człowiek jest stworzony przez Boga na Jego obraz i podobieństwo. Poznali władzę duszy: rozum, wole i serce oraz jak dokonywać dobrych wyborów. Zrozumieli, że człowiek jest powołany do życia w miłości i we  wspólnocie a także, wiedzą już , że przebaczenie i miłość jest drogą do Boga i człowieka. Dowodem na podobieństwo do Boga Stwóry były „Ludziki z masy solnej”

Jesteśmy różni (jak różne figurki) ale razem tworzymy wielobarwną, silną grupę, gdzie każdy jest potrzebny. 

DZIEŃ 3
Czego uczy nas bł. Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia

Uczniowie przypomnieli sobie życie gł. Kardynała Wyszyńskiego. Poznali sposób na na budowanie wspólnoty. Nauczyli się piosenki „O Niezłomny Prymasie”.

Uwieńczeniem rekolekcji była Msza Święta.

Wszyscy uczniowie, nauczyciele, i pracownicy szkoły w Michałowie zawierzyli się Maryi, oddając jej serce i całe swoje życie.

8 grudnia przypada dzień Niepokalanego Poczęcia Naświętszej Maryi Panny, patronalnego święta Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.