Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

W środę, 10 listopada mszą świętą w intencji Ojczyzny rozpoczęliśmy obchody Święta Niepodległości.
W szkole odbyła się uroczystość. Uczniowie klas starszych zachwycili publiczność swoimi interpretacjami poezji patriotycznej. Duże wrażenie, zwłaszcza na młodszych koleżankach i kolegach, wywarła informacja o rówieśnikach, walczących o wolność z karabinem w ręku /np. o 13 letnim Antku Petrykowiczu – najmłodszym w historii kawalerze Orderu Virtuti Militarii/.
Razem z przedszkolakami przypomnieliśmy wspólnym śpiewem najważniejsze pieśni niepodległościowe, takie, jak Marsz Pierwszej Brygady, Pierwsza Kadrowa czy Piechota.
Podczas szkolnego konkursu o hymnie państwowym, uczniowie wykazali się ogromną wiedzą – zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy. Największe brawa zebrała ekipa klasy III /13p/13p/.
Uwieńczeniem obchodów był zachwycający koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu profesjonalnej artystki – Małgorzaty Kalińskiej. Mamy nadzieję, że Pani Małgorzata jeszcze nas odwiedzi.
Samorząd Uczniowski z opiekunem J.Sikorską